Nors vonios kambarys dažniausiai nėra itin erdvi patalpa, tačiau šio kambario apšvietimui tikrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Norint užtikrinti maksimalų vonios kambario funkcionalumą net ir mažose erdvėse rekomenduojama pritaikyti kompleksinius apšvietimo sprendimus ir tikrai neapsiriboti viena apšvietimo priemone. 

Rodoma 1–24 iš 27

Kompleksiniai apšvietimo sprendimai vonios kambariui

Taigi, kaip sukurti ne tik estetiškai patrauklų, bet ir maksimaliai funkcionalų apšvietimą vonios kambaryje? Ir kokiomis savybėmis bei techniniais parametrais turėtų pasižymėti vonios šviestuvai?

Vonios šviestuvų pasirinkimo taisyklės

Vonios kambarys – namų erdvė, kuriai reikalingos kontrastingos apšvietimo idėjos. Kartais vonioje prireikia itin intensyvaus šviesos srauto, o kartais – neįkyrią šviesą transliuojančios, jaukumo pojūtį kuriančios apšvietimo priemonės. Kaip tik todėl vonios kambaryje reikėtų suformuoti kelis skirtingus apšvietimo tipus, tokius kaip:

  • Pagrindiniai šviestuvai vonios kambariui. Visą vonios patalpą apšviečiantys, pakankamai intensyvų šviesos srautą užtikrinanys šviestuvai voniai. 

  • Papildomi vonios kambario šviestuvai. Tik tam tikrą vonios kambario dalį apšviečiantys šviestuvai, kurie yra montuojami prie veidrodžio, dušo kabinos, vonios spintelės ar kitų vonios kambario interjero detalių.

  • Akcentiniai šviestuvai. Lubiniai arba sieniniai vonios šviestuvai, kurie pabrėžia svarbiausius vonios dizaino elementus, tokius kaip dušo kabina ar dekoratyvinė siena.

Kaip išsirinkti tinkamus vonios kambario šviestuvus?

Formuojant apšvietimą vonios kambaryje reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikras šviestuvo savybes ir įsitikinti, jog pasirinktas šviestuvas tikrai yra tinkamas vonios kambario patalpoms. Vonios kambarys, kitaip nei kitos namų erdvės, išsiskiria pakankamai nemažais drėgmės rodikliais. 

Taip pat vonios kambaryje dažniausiai nėra kokybiško, natūralios šviesos srauto. Todėl norint nesuklysti ir iš pirmo karto išsirinkti vonios kambariui maksimaliai pritaikytą šviestuvą reikėtų atsižvelgti tiek į techninius, tiek į estetinius parametrus.

IP Klasifikacija

IP rodiklis nurodo šviestuvo apsaugos nuo dulkių ir drėgmės laipsnį. Kuo didesnis IP – tuo didesnis šviestuvo atsparumas drėgmei. Šviestuvo apsaugos nuo drėgmės laipsnis įprastose patalpose, tokiose kaip miegamasis ar svetainė gali būti pakankamai žemas ir neviršyti IP20. 

Tačiau planuojant šviestuvą integruoti daug drėgmės turinčiose vonios patalpose, reikėtų rinktis gerokai didesnį IP rodiklį turinčius šviestuvus. Atsižvelgiant į šviestuvo montavimo vietą IP rodiklis turėtų būti: 

  • IP65 ir daugiau. Tokiais IP rodikliais turėtų pasižymėti visi vonios šviestuvai, kurie bus montuojami virš vonios ar pačioje dušo kabinoje.

  • IP45 ir daugiau. Toks apsaugos laipsnis yra tinkamas šviestuvams, kurie yra arti vandens šaltinio, tačiau neturi tiesioginio sąlyčio su vandeniu. 

  • IP21 ir daugiau. Visi vonios šviestuvai, kurie yra pakankamai saugiu atstumu nuo vonios, kriauklės ar dušo kabinos ir kurie niekada nesusiduria su vandens sąlyčio rizika gali pasižymėti IP21 ar šiek tiek didesniu atsparumo drėgmei laipsniu.

Vonios šviestuvų dizaino savybės

Faktas, jog vonios kambaryje rekomenduojama integruoti net kelis skirtingus šviestuvų tipus įpareigoja atlikti tam tikrą šviestuvų atranką ir tarpusavyje dizaino savybėmis suderinti visus vonios šviestuvus. 

Tarkim, jeigu pagrindiniai lubiniai vonios šviestuvai yra juodos spalvos ir metalinio korpuso, tuomet siekiant skoningo rezultato ir papildomi vonios šviestuvai virš veidrodžio ar virš vonios turėtų būti minimalistinio dizaino, tamsių spalvų. 

Pagrindiniai dizaino elementai, kuriuos suderinus tarpusavyje nesudėtingai pavyks įgyvendinti ne tik funkcionalaus, bet ir vientiso, išpuoselėto dizaino apšvietimo idėją vonios kambaryje:

  • Šviestuvų korpusas. Akcentiniai, pagrindiniai ir papildomi vonios kambario šviestuvai turėtų būti pagaminti iš tų pačių arba labai panašių medžiagų.

  • Šviestuvų spalvos. Skirtingų vonios šviestuvų spalva gali būti skirtinga, tačiau visus šviestuvus turėtų jungti tarpusavyje viena kitai neprieštaraujanti spalvų gama arba keli, tos pačios spalvos akcentai.

  • Šviestuvų forma. Jeigu lubiniai vonios šviestuvai yra ovalios ar bet kokios kitos formos, tuomet akcentinius ar papildomus vonios šviestuvus taip pat reikėtų rinktis tos pačios formos. 

Kokie vonios šviestuvai – geriausias pasirinkimas?

Vonios šviestuvų asortimentas šiais laikais išties gausus ir spalvingas. Siekiant maksimalaus komforto, kiekvienai vonios kambario zonai rekomenduojama pritaikyti individualius, aiškią paskirtį atliekančius šviestuvus. Formuojant  pagrindinį, papildomą ir akcentinį vonios kambario apšvietimą vertėtų rinktis skirtingo tipo šviestuvus. 

Pagrindinės vonios kambario apšvietimo priemonės

Šviestuvai, kurie atliks pagrindinę vonios kambario apšvietimo funkciją turėtų transliuoti pakankamai kokybišką ir intensyvų šviesos srautą bei apimti platų apšvietimo lauką. 

Itin taupūs LED šviestuvai voniai, visiškai šalia lubų montuojami pakabinami šviestuvai, šviesos srauto reguliavimo galimybę suteikiantys kryptiniai šviestuvai – vonios šviestuvai, kurie puikiai atlieka pagrindinę patalpų apšvietimo rolę.

Papildomos vonios kambario apšvietimo priemonės

Šviestuvai vonios veidrodžiui ar apšvietimo priemonės, apšviečiančios vonios spinteles turėtų transliuoti neįkyrią šviesą ir sukurti jaukią atmosferą vonios kambaryje. Šį tikslą idealiai įgyvendina taškiniai šviestuvai, LED juostos ar kryptiniai šviestuvai. 

Dimeriuojami vonios LED šviestuvai – dar viena vonios šviestuvo idėja, kuri suteikia galimybę patogiai keisti sklindančios šviesos spalvą bei intensyvumą.

Akcentiniai vonios šviestuvai

Norint pabrėžti tam tikrus vonios interjero akcentus arba tiesiog siekiant ypatingo jaukumo pojūčio, vertėtų pasinaudoti akcentiniais šviestuvais. Įvairaus tipo sieniniai šviestuvai, subtilūs taškiniai LED šviestuvai vonios kambariui – mažos, tačiau labai svarbios detalės, kurios akimirksniu sukurs jaukią, atpalaiduojančią atmosferą bet kuriame vonios kambaryje. 

Lustrė.lt parduotuvėje rasite gausų šviestuvų pasirinkimą, kurių kokybę pagrindžia 30 dienų grąžinimo garantija. Todėl galite drąsiai eksperimentuoti ir savo vonios kambarį papildyti ne tik funkcionaliomis, bet ir išskirtinai kokybiškomis apšvietimo priemonėmis.