Pakabinami šviestuvai – racionalus sprendimas įvairioms namų erdvėms. Skirtingų medžiagų, korpuso ar stiliaus pakabinami šviestuvai suteikia ypatingą prieskonį, kuria jaukumu užburiančią atmosferą ir akimirksniu tampa nepamainomu papildomos ar pagrindinės šviesos šaltiniu.

Pakabinami šviestuvai suteikia koncentruotos šviesos srautą, tad jų dėka galima sukurti itin skirtingus apšvietimo sprendimus ir pritaikyti juos individualioms patalpoms. 

Pakabinami šviestuvai – priemonė kurianti namų harmoniją

Pagrindinis pakabinamų šviestuvų privalumas – aukščio reguliavimo galimybė. Savaime suprantama, jog žemiau pakabintas šviestuvas aprūpins patalpą stipresniu šviesos srautu bei taps labiau pastebimu interjero akcentu.

Visgi, planuojat pakabinamo šviestuvo aukštį reikėtų objektyviai įvertini šviestuvo montavimo galimybes ir atsižvelgti į patalpą, kurioje šviestuvas bus montuojamas.

Pakabinami šviestuvai puikiai tinka šiai aplinkai:

  • Darbo kambariui;
  • Virtuvei;
  • Valgomajam;
  • Svetainei;
  • Poilsio zonai;
  • Vaikų kambariui;
  • Jaunuolio kambariui;
  • Biuro erdvėms.
Reikėtų nepamiršti, jog skirtingos patalpos diktuoja skirtingas pakabinamų šviestuvų montavimo taisykles. Trumpai jas apžvelgsime.

Pakabinami šviestuvai svetainėje ar poilsio zonoje

Svetainė – tarsi reprezentacinė namų erdvė, kurioje praleidžiame itin didelę laiko dalį bei pasitinkame svečius. Pakabinamas šviestuvas svetainėje – išlavintą namų šeimininkų skonį pabrėžiantis bei interjerą pagyvinantis akcentas. Jeigu nusprendėte savo svetainės ar poilsio zonos dizainą papildyti pakabinamu šviestuvu, reikėtų nepamiršti kelių taisyklių. Vientisas stilius ir praktiškumas – reikalavimai, kurių vertėtų laikytis. Pakabinamas šviestuvas svetainėje ar kitoje poilsio zonoje turėtų kurti vientisą harmoniją su interjerą puošiančiais baldais bei kitais apšvietimo sprendimais.

Pakabinami šviestuvai svetinėje dažniausiai randa savo vietą virš stalo ar minkštųjų baldų komplekto. Pakabinamą šviestuvą reikėtų montuoti atsižvelgiant į patalpos dydį bei lubų aukštį. Labai svarbu pasirūpinti, jog šviestuvas nešviestų tiesiai į akis, netrukdytų patogiai atsistoti ar atsisėsti. 

Pakabinami šviestuvai vaiko bei paauglio kambaryje

Pakabinami šviestuvai interjere dažniausiai kuria jaukumo bei prabangos pojūtį, tačiau pasitelkiant į pagalbą ryškių korpusų, žaismingų formų ar ryškiaspalvių laidų minimalistinio stiliaus pakabinamus šviestuvus tikrai galima sėkmingai sukurti jaunatviškas erdves vaiko ar jaunuolio kambariui.

Ryškiaspalvius pakabinamus šviestuvus galima suderinti su vaiko kambario žaliuzių, pagalvėlių ar kitų akcentinių detalių spalva, tokiu būdu sukuriant vientisą vaiko ar jaunuolio kambario stilių.

Visgi šioje patalpoje šviestuvą reikėtų montuoti kaip įmanoma aukščiau. Reikėtų nepamiršti, jog vaikai greitai auga, yra itin judrūs, tad šviestuvas neturėtų būti pasiekiamas vaiko ranka ar trukdyti judėjimui. 

Pakabinami šviestuvai biuro erdvėms ir darbo kambariui

Biuro erdvėse ir darbo kambaryje pakabinamas šviestuvas turėtų užtikrinti kokybiškus šviesos sklaidos procesus. Pakabinamo šviestuvo stilių reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į bendrą biuro ar darbo kambario erdvės interjerą, o pakabinamo šviestuvo aukštis turėtų būti pritaikytas individualiems šia patalpa besinaudojančio žmogaus poreikiams.

Pakabinamo šviestuvo montavimas virš darbo stalo – racionalus, tačiau ne visada skoningai atrodantis sprendimas. Jeigu patalpos išdėstymas nesuteikia galimybės montuoti pakabinamo šviestuvo virš darbo stalo, tuomet jam vietą galimą rasti centrinėje kambario dalyje, o darbo stalą patobulinti papildoma stalinės lempos šviesa.

Pakabinami šviestuvai – virtuvės ir valgomojo puošmena

Modernūs pakabinamai šviestuvai virš valgomojo stalo – itin dažnas didesnių virtuvių akcentas. Tačiau tokio tipo šviestuvai taip pat yra puiki priemonė, kuri gali originaliai atskirti mažesnės virtuvės bei svetainės erdves.

Virš virtuvės darbastalio ar stalo skiriančio virtuvę bei svetainę pakabintas šviestuvas sukuria jaukumo, prabangos pojūtį bei suteikia papildomą šviesos šaltinį patalpai, kuriai tikrai reikalinga aukšta apšvietimo kokybė.

Visgi, pakabinamo šviestuvo aukščio nustatymas virtuvėje – svarbus, ypatingų išmatavimo procesų reikalaujantis darbas. Labai svarbu pasirūpinti, jog žemiausia šviestuvo dalis nuo stalviršio ar stalo paviršiaus būtų nutolusi bent 70cm, o jeigu virtuvėje apsilanko nemažai aukštaūgių – tuomet ir daugiau.

Kitu atveju pakabinamas šviestuvas taps ne interjero puošmena, o gerokai buitinius procesus apsunkinančia aplinkybe. 

Pakabinami šviestuvai - jaukią atmosferą dovanojantis interjero akcentas

Modernūs pakabinami šviestuvai išties stebina išskirtiniu dizainu, iki smulkmenų apgalvotomis detalėmis, įvairių korpusų bei stilių pasirinkimo galimybėmis.

Skirtingi pakabinami šviestuvai neabejotinai ras savo vietą tiek mažame darbo kambaryje, tiek didelėje svetainėje. Svarbiausia nepamiršti, jog pakabinami šviestuvai, kitaip nei lubinis apšvietimas yra išties pastebimas akcentas namuose, tad šį akcentą būtina ne tik išsirinkti, bet ir skoningai suderinti su kitomis namų interjerą jau puošiančiomis detalėmis