Kryptiniai šviestuvai – puikus apšvietimo sprendimas, kuris suteikia galimybę pakreipti sklindančios šviesos srautą norima linkme. Šią apšvietimo sistemą galima sėkmingai pritaikyti tiek luboms, tiek namų sienoms.

Sieniniai kryptiniai šviestuvai dažniausiai pasižymi mažesniu lempučių kiekiu, jie puikiai pasitarnauja kaip papildomo, jaukaus apšvietimo priemonė. Lubinių kryptinių šviestuvų panaudojimo galimybės šiek tiek platesnės. Jų dėka nesunkiai galima suformuoti ir pagrindinį patalpos apšvietimą.

Rodoma 1–24 iš 109

Kryptiniai šviestuvai – funkcionalumas namams

Nors pats pagrindinis kryptinių šviestuvų privalumas yra šviesos krypties reguliavimas, iš tiesų šie šviestuvai gali pasiūlyti gerokai daugiau. Tai praktiškumu ir funkcionalumu paremtas sprendimas, kuris iš esmės gali teigiamai pasitarnauti visoms namų erdvėms.

Kryptinių šviestuvų spalvų įvairovė, vienas už kitą originalesnės dizaino idėjos bei plati šių šviestuvų medžiagų amplitudė – reikšmingi faktoriai, kurie prisitaiko prie kardinaliai skirtingų interjerų ir randa savo vietą bet kuriuose namuose.

Pagrindinės kryptinių šviestuvų kategorijos

 • Lubiniai kryptiniai šviestuvai;
 • Sieniniai kryptiniai šviestuvai.
Nors abiejų kategorijų šviestuvai atlieka šviesos krypties reguliavimo funkciją, tačiau jų panaudojimo galimybės – skirtingos.

Sieniniai kryptiniai šviestuvai

Sieniniai kryptiniai šviestuvai dažniausiai yra naudojami kaip papildomas šviesos šaltinis. Pagrindinės šių šviestuvų charakteristikos:

 • Dažniausiai tik viena lemputė;
 • Koncentruota, reguliuojama šviesos sklaida;
 • Plieninis arba medinis korpusas;
 • Populiariausios spalvos – juoda, balta, pilka, auksinė.
Sieniniai kryptiniai šviestuvai itin racionalus sprendimas norint sustiprinti šviesos srautą esantį vonios kambaryje. Taip pat tai puiki pagalbinė priemonė, kuri gali suteikti kokybišką šviesą prie veidrodžio ar kosmetinio staliuko.

Sieninius kryptinius šviestuvus patartina montuoti ir šalia miegamojo lovos. Jie ne tik pasirūpins jaukia atmosfera, bet ir efektyviai sutaupys vietos. Šiuos šviestuvus galima panaudoti ir darbo kambaryje ar sumontuoti sienoje esančioje prie rašomojo vaikų stalo.

Jie neabejotinai pasitarnaus kaip papildomos šviesos šaltinis. Na ir savaime suprantama šie šviestuvai kokybiškai apšvies visus, papildomo dėmesio reikalaujančius namų akcentus, tokius kaip nuotraukos, lentynos ar meno kūriniai.

Lubiniai kryptiniai šviestuvai

Lubiniai kryptiniai šviestuvai – praktiškas ir funkcionalus apšvietimo sprendimas, kurį galima pritaikyti tiek mažoms, tiek itin erdvioms patalpoms.

Pagrindinės šių šviestuvų charakteristikos yra šios:

 • Lempučių kiekis dažniausiai svyruoja nuo 2 iki 6 lempučių viename šviestuve;
 • Visas lemputes galima nukreipti individualiai jai pritaikyta kryptimi;
 • Sąlyginai platus apšvietimo laukas;
 • Priklausomai nuo dizaino gaubtai išsidėstę viename arba skirtingame lygmenyje;
 • Itin platus skirtingų spalvų, medžiagų bei korpusų spektras.
Lubiniai kryptiniai šviestuvai puikiai tinka didelėms patalpoms. Jie suteikia galimybę skirtingai paskirstyti šviesą kambariuose. Tai puiki apšvietimo sistema svetainėms sujungtoms su virtuve.

Šie šviestuvai gali suteikti kokybišką šviesos srautą virtuvei, o paskui nukreipti savo dėmesį į svetainės erdvę. Taip pat lubiniai kryptiniai šviestuvai ypatingai tinka nestandartinių formų ar pailgoms patalpoms.

Modernaus dizaino, griežtesnių formų lubiniai kryptiniai šviestuvai puikiai papildo ir šiuolaikiškų biurų erdves. Medinio korpuso, šviesesnių spalvų kryptiniai šviestuvai prisitaiko ir prie klasikinio stiliaus interjero.

Tokie šviestuvai idealiai tinka ir vaikų kambariui, jų šviesą galima sistemingai paskirstyti atsižvelgiant į vaiko poreikius. Ruošiant pamokas kryptinio šviestuvo spalva turėtų būti nukreipta į rašomąjį stalą, o užsiimant papildoma veikla – į žaidimų erdvę.

Kryptiniai šviestuvai - itin funkcionalus pasirinkimas

Ypatingu funkcionalumu bei išskirtiniu dizainu išties paperkantis sprendimas. Netinkamai įgyvendintos klasikinio apšvietimo idėjos dažnai priverčia ieškoti papildomų apšvietimo kokybę gerinančių priemonių.

Kryptinių šviestuvų dėka šios problemos tikrai galima išvengti. Tad pasikliaukite šia apšvietimo sistema ir kasdien džiaukitės ne tik dailiu, bet ir funkcionaliu lubiniu ar sieniniu šviestuvu.