Sietynai – apšvietimo sprendimas, kuris dažniausiai asocijuojasi su didingomis, itin didelės erdvės klasikinio stiliaus patalpomis.

Žinoma, krištoliniai sietynai yra nesenstanti klasika, tačiau šių dienų sietynų pasirinkime galima rasti gerokai modernesnius, skirtingų formų, medžiagų bei stiliaus sietynų pasirinkimus, kurie prisiderins prie minimalistinio ar pabrėžtinai modernaus namų interjero ir padės sukurti unikalią namų visumą.

Sietynai jūsų namams

Didelė sietynų pasiūla gerokai apsunkina sietynų pasirinkimo procesus. Krištoliniai sietynai taip gražiai tviska, o sietynai su LED apšvietimu atrodo labai originaliai. O kur dar skirtingos sietynų medžiagos, formos, dizainai bei spalvos. Tad į ką atkreipti dėmesį ir kaip pagaliau išsirinkti sietyną? 

Pagrindiniai sietynų privalumai

  • Universalumas. Šiais laikais sietynai tikrai neapsiriboja klasikine išvaizda bei krištolo akcentais. Sietynai gali būti pagaminti iš plieno ar aliuminio medžiagos ir pasitarnauti itin modernaus interjero labui. Taip pat populiarūs specialaus audeklo sietynai kurie prisiderina prie skirtingų patalpų ir sukuria jaukumo pojūtį.
  • Originali šviesos sklaida. Skirtingi sietynai gali sukurti itin skirtingą sklindančios šviesos efektą. Krištolo sietynai suteikia žaismingai žaižaruojančios šviesos įspūdį, modernūs sietynai su LED apšvietimu sukuria ryškią šviesą net ir labai didelėms patalpoms, o sietynai iš audeklo kuria jaukios, šiek tiek prislopintos šviesos aplinką.
  • Įdomus akcentas. Standartines lubų apšvietimo sistemas patobulinus originaliu sietynu tikrai galima išgauti labai unikalų galutinį rezultatą. Masyvūs sietynai traukia dėmesį, padeda įgyvendinti įvairias interjero idėjas bei kuria išpildytos erdvės įspūdį.
  • Funkcionalumas.  Masyvesnių formų ar ryškesnę šviesą skleidžiantys sietynai gali būti vienintelis šviesos šaltinis, kuris sėkmingai aprūpins visą patalpą kokybiška šviesa. 
  • Tinka įvairioms patalpoms. Modernūs, šiuolaikinio stiliaus sietynai tikrai nėra tik svetainės ar valgomojo akcentas. Ne visi sietynai yra masyvūs, todėl mažesni, subtilesnių formų sietynai yra puikus sprendimas net vonios kambariui ar kitai mažesnei erdvei. 

Kaip išsirinkti sietyną?

Renkantis sietyną reikėtų atsižvelgti į individualius poreikius bei rezultatą, kurį tikitės pasiekti įsigydami sietyną. Prieš įsigyjant sietyną reikėtų sau atsakyti į klausimą, kokį efektą norite suteikti vienai ar kitai namų erdvei?  Pagrindiniai efektai, kuriuos gali suteikti skirtingo tipo sietynai:

  • Jaukumas;
  • Prabanga;
  • Šviesos sklaida;
  • Modernus akcentas;
  • Elektros energijos taupymas.
Savaime suprantama, jog skirtingoms patalpoms visi keliame skirtingus šviesos sklaidos kriterijus. Jeigu miegamajame norisi šiek tiek prislopintos, šiltos, ramią aplinką kuriančios šviesos, toks sprendimas tikrai nepasitarnaus teigiamai virtuvės ar svetainės erdvėms, kuriose reikalinga itin kokybiška šviesa.

Norimo efekto suvokimas gerokai susiaurins sietynų pasirinkimo ratą ir palengvins paieškų procesus. Kokį šviesos sklaidos efektą reikėtų sukurti skirtingose namų erdvėse?

Jaukumas skirtas poilsio zonoms

Norint suteikti patalpos jaukumo pojūtį rekomenduojama rinktis ramių spalvų, santūresnio dizaino sietynus pagamintus iš specialaus audinio. Taip pat jaukią aplinką padės sukurti baltos ar kitos neutralios spalvos klasikiniai sietynai.

Tokie sietynai idealiai tiks ramiai poilsio zonai, miegamajam ar vaikų kambariui. Jaukumo įspūdžiui sustiprinti – rinkitės neįkyrias, šiltos baltos arba gelsvos spalvos lemputes.

Išskirtinė prabanga skirta klasikiniam interjerui

Jeigu jūsų interjere karaliauja klasika, tuomet prabangūs sietynai patobulinti krištolo detalėmis – idėja, kurios negalima atsisakyti. Krištoliniai sietynai idealiai papildo klasikiniu stiliumi įrengtus namus bei akimirksniu tampa vienu svarbiausių namų akcentų. 

Kokybiška šviesos sklaida populiariausioms namų erdvėms

Sietynai svetainei, valgomajam ar kitai didesnei patalpai privalo pasižymėti ypatingai kokybiška šviesos sklaidos savybe. Svetainės sietynai turi aprūpinti visą patalpą ryškia šviesa net ir išjungus pagrindines apšvietimo sistemas.

Taigi svetainei reikėtų rinktis masyvesnius, galingesnę šviesą skleidžiančius sietynus. Masyvūs krištoliniai sietynai, sietynai su dideliu lempučių kiekiu ar novatoriški sietynai su LED apšvietimu – tinkami sprendimai svetainei.

Modernus akcentas išskirtinumo stokojančioms erdvėms

Tikrai pasitaiko nemažai atvejų, kuomet žmonės tiesiog nori įsigyti sietyną dėl gražaus dizaino, o ne dėl kokybiško apšvietimo savybių. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis juodo korpuso, masyvius, itin originalių formų sietynus, kurie neabejotinai taps tikru meno kūriniu bet kuriuose namuose.

Elektros energijos taupymas

Jeigu sietyną planuojate naudoti kaip pagrindinę kambario apšvietimo priemonę, tuomet rekomenduojama rinktis sietynus patobulintus šiuolaikinėmis, mažai elektros energijos reikalaujančiomis LED lemputėmis arba išsirinkti sietyną su LED juostos apšvietimu.

Sietynas iš Lustrė internetinės parduotuvės

Visai nesvarbu, ar jus domina sietynai internetu ar planuojate apsilankyti fizinėje šviestuvų parduotuvėje, būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į sietyno dizainą, bet ir į techninius parametrus. Sietyno dydį ir formas reikėtų priderinti prie patalpos dydžio, lubų aukščio ar interjere vyraujančių detalių.

Jeigu nesate tikri dėl savo pasirinkimo, visada galite pasikonsultuoti su mūsų specialistais konsultantais, kurie tikrai patars ir padės išsirinkti sietyną ar kitą šviestuvą, kuris neabejotinai papuoš Jūsų namus.