Svetainė – ypatingu populiarumu pasižyminti namų erdvė. Svetainėje sutinkame svečius ir praleidžiame itin didelę laiko dalį, o svetainės šviestuvai – ne tik svarbus apšvietimo sprendimas, bet ir priemonė atsakinga už bendrą svetainės atmosferą. Skirtingų svetainės apšvietimo galimybių – apstu, tad reikia tiesiog tinkamai atlikti namų darbus ir išsirinkti individualiai jūsų svetainę papuošiantį šviestuvą.

Rodoma 1–24 iš 120

Svetainės apšvietimo galimybės

Svetainės apšvietimas iš tiesų turi beribes galimybes, o šviestuvų pasirinkimai vienas už kitą įspūdingesni, tad svetainių apšvietimo sprendimai gali susukti galvą net ir įprastai nesudėtingai su įvairiais interjero iššūkiais susitvarkančiam dizaino subtilybių mėgėjui.

Pakabinami bei lubiniai šviestuvai sukurs kokybišką šviesos srautą, toršerai bei sietynai suteiks prabangos pojūtį, o sieniniai šviestuvai padės sutelkti dėmesį į ypatingai svetainę puošiančias interjero detales.

Visgi, geroji žinia yra ta, jog svetainės apšvietimas gali būti formuojamas ne su viena, o net su keliomis ar dar daugiau apšvietimo priemonių. Tarpusavyje dizaino, spalvos ar medžiagų savybėmis suderinti skirtingų tipų šviestuvai sukurs vientisą stilių, pasirūpins unikaliu svetainės įvaizdžiu ir neįpareigos išsirinkti tik vienos apšvietimo priemonės.

Svetainės šviestuvų tipai

Turbūt nėra tokio šviestuvo, kurio neįmanoma pritaikyti vienoje ar kitoje svetainėje. Visgi norint savo svetainei pritaikyti šiuolaikiškas, praktiškas bei skoningas apšvietimo idėjas, tinkami šviestuvų tipai būtų šie:

  • Pakabinami šviestuvai;
  • Lubiniai šviestuvai svetainei;
  • Toršerai;
  • Sietynai;
  • Sieniniai šviestuvai.

Ieškodami saugaus varianto žmonės dažnai svetainės erdvėse montuoja su lubomis tiesiog susiliejančias apšvietimo sistemas. Tai saugus, tačiau interjero įvaizdžio prasme – šiek tiek banalus pasirinkimas.

Įleidžiami šviestuvai puikiai atlieka savo funkciją, bet šioms apšvietimo sistemoms tikrai galime leisti šiek tiek pailsėti, o svetainės kambarį palepinti išskirtiniu, jaukumą bei teigiamą atmosferą transliuojančiu šviestuvu.

Jaukumą kuriantys šviestuvai svetainei

Jeigu svetainėje jau yra sumontuotos standartinės, funkciją atliekančios apšvietimo sistemos, tuomet pats metas išsirinkti šviestuvą, kuris pasitarnaus svetainės interjero tobulinimo labui.

Toršerai bei sieniniai šviestuvai svetainėje su malonumu įgyvendins šį tikslą. Toršerą galima pastatyti minkštų baldų zonoje ar netoli televizoriaus į kurį dažniausiai nukrypsta svetainėje leidžiančių laiką žmonių žvilgsniai.

Minimalistinio stiliaus toršerą rekomenduojama rinktis tiems, kurių svetainė negali pasigirti itin didele erdve, na o šiek tiek lenkto korpuso bei medžiaginio gaubto toršeras – šviestuvas svetainei, kuris tikrai tapo nerašyta taisykle išlavino skonio žmonėms.

Svetainės šviestuvai nebūtinai turi pasižymėti itin didelį apšvietimo lauką garantuojančia savybe, kartais tikrai užtenka mažos, tačiau sukoncentruotos į vieną detalę šviesos. Tobuliausia priemonė šiam tikslui pasiekti – taškiniai lubiniai šviestuvai arba nedideli sieniniai šviestuvai. Tokio tipo šviestuvai puikiai apšviečia svetainėje pakabintus paveikslus, nuotraukas, kuria ypatingai jaukią atmosferą.

Pakabinamų svetainės šviestuvų pasirinkimai

Jau nuo senų laikų, taip vadinamo saliono šviestuvai privalėjo pasižymėti ypatingu didingumu. Dėl šios priežasties, vyresnės kartos atstovai įsivaizduoja, jog liustros svetainei gali būti tik prabangaus sietyno pavidalu, o jaunesnės kartos atstovai, kaip taisyklė šios minties kratosi ir mano, jog liustrai svetainei turi būti skandinaviško, minimalistinio ar bet kokio kito stiliaus, tik ne klasikos atspindys.

Savaime suprantama, jog kiekvienas turi teisę rinktis, tačiau šiais laikais prabangūs sietynai tikrai grįžta į madą ir puikiai papuošia šiuolaikišką, klasikinėmis idėjomis paremtą namų interjerą.

Visgi, novatoriškų idėjų gerbėjai greičiausiai visais būdais bandys išvengti sietyno pakabinimo svetainėje procedūros, tad inovatyvų šalininkams rekomenduojama svetainės erdves patobulinti pakabinamais led šviestuvais ar pakabinamais šviestuvais, kurie turi masyvesnį, tamsios spalvos ar išskirtinių formų korpusą.

Bet kuriuo atveju, tiek sietynai, tiek pakabinami šviestuvai svetainei gali gerokai pagyvinti svetainės erdves ir suteikti joms originalumo.

Lubiniai šviestuvai svetainei

Tiek taškinių, tiek kryptinių lubinių šviestuvų dėka galima sukurti ir pagrindinį svetainės apšvietimą. Lubiniai šviestuvai svetainei iš tiesų puiki alternatyva jau šiek tiek pabodusioms, ypatingo originalumo patalpoms nesuteikiančioms, standartinėms apšvietimo sistemoms.

Pasitelkiant į pagalbą taškinius lubinius šviestuvus galima sukurti įspūdingus sklindančios šviesos efektus bei suteikti papildomą akcentą vienspalvėms luboms. Kryptiniai lubiniai šviestuvai svetainei suteiks galimybę patogiai reguliuoti sklindančios šviesos srautus ir nukreipti juos į vieną ar kitą svetainės erdvę.

Svetainės šviestuvai

Plati sąvoka, kurios negalima apibūdinti vienu apibrėžimu. Kaip ir kitų interjero sprendimų, taip ir apšvietimo idėjų viziją kiekvienas žmogus turi skirtingą. Tad nuolatinis naujausių mados tendencijų vaikymasis tikrai šioje srityje nėra būtinas. Juk šviestuvas yra priemonė atsakinga už namų jaukumą, tad nesivaikykite madų, o tiesiog pasikliaukite savo skoniu.